Výsledky projektu ocenil zástupca Komisie

Napísal(a)  streda, 10 máj 2017 18:34

 

Štvrtý májový deň sa niesol v znamení návštevy zástupcu externého monitorovacieho tímu Európskej komisie. Súčasťou návštevy bola obhliadka voliéry pri bratislavskom pracovisku Štátnej ochrany prírody SR. V rámci projektu LIFE Energia bola voliéra postavená na zlepšenie starostlivosti o hendikepované jedince rôznych druhov vtákov. Nasledovali lokality na Záhorí, kde sa boli v rámci projektu umiestnené hniezdne podložky pre orla kráľovského a sokola rároha, tiež sme si pozreli búdky určené pre sokoly.


Pri obci Jakubov sme mali možnosť vidieť hneď dva typy prvkov, ktoré majú v rámci projektu za úlohu zvýšiť viditeľnosť vedení pre vtáctvo. Zabezpečia včasné zaregistrovanie prekážky a vtáky drôty nadletia. Bola tu tiež realizovaná výsadba stromov, ktoré budú o pár rokov plniť rovnakú funkciu. Sú situované blízko nebezpečných vedení a keď vyrastú aspoň do výšky vedenia, vtáctvo vďaka nadleteniu stromov preletí i samotné vedenie.

 

Lucia Deutschová

manažérka projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
         
 

logo Life

logo Life energia logo Natura2000  
 

LIFE 13 NAT/SK001272 Energia v krajine - elektrické vedenia a ochrana prioritných druhov vtákov v územiach Natura 2000

           

VSD INNOGY logo

logo ZSD a.s.

logo RPS

logo Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach

MZPSR logo sk

logo Štátna ochrana prírody SR