Diskusia v Košiciach objektívom Romana Hanca

Napísal(a)  nedeľa, 09 júl 2017 12:04

 

26. júna sa vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach uskutočnila úplne prvá verejná diskusia, týkajúca sa aktivít, zameraných na predchádzanie a elimináciu negatívneho vplyvu elektrických vedení na vtáctvo. Moderované podujatie bolo sprievodnou akciou nezvyčajnej výstavy s názvom „Sedím na vedení a je mi dobre“.

 

Veľmi sa tešíme, že naše pozvanie na diskusiu prijali:

Jozef Tóth (Východoslovenská distribučná, a.s.). Je vedúcim odboru Prevádzka vedení veľmi vysokého napätia a špecializované činnosti, okrem iného má na starosti aj opatrenia na zvyšovanie bezpečnosti vedení pre vtáky.

Katarína Kuzyšiková (Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach) z Kliniky vtákov, exotických a voľne žijúcich zvierat, ktorá je prvotným kontaktom rôznych zranených živočíchov, vrátane vtákov.

Denisa Lőbbová (Ochrana dravcov na Slovensku). V rámci projektu LIFE Energia sa zúčastnila prieskumu a hodnotenia rizikovosti elektrických vedení pre vtáky. Podieľa sa aj na ďalších aktivitách, napríklad na návrate sysľov do krajiny.

Za moderovanie celej akcie ďakujeme šarmantnej Tatiane Šujetovej.

Takto vyzerala diskusia objektívom Romana Hanca:

 

Martina Badidová

PR manažér projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.